Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kreslení pravou mozkovou hemisférou

SKUTEČNĚ AŽ NESKUTEČNÉ !!!

Tak jsem si také chtěla vyzkoušet, jaké to je a zda se může naučit kreslit opravdu každý? Po prvním kurzu ještě v Atelieru BOLD už tomu opravdu věřím.

Pohodovou atmosféru, báječnou lektorku a fajn "partu" nelze popsat v pár řádcích, ale zde je pár ukázek jak to probíhalo a jak jsme všichni v nás samých objevili "skryté umělce"

Posuďte sami.

Celé 3 dny jsme se učili správně koukat, vidět, uvolnit smysly a pracovat s pravou mozkovou hemisférou...a tohle je výsledek po 3 dnech.

Karel - už si prý, kdysi jen tak pro radost, sám kreslil...

Tomáš - samouk, co si  rád kreslí, ale nikdy žádnou výtvarku neabsolvoval ...

Kryštof 12 let! - chtěl si vyzkoušet, zda to bude také umět? Vážně nikdy nekreslil a do výtvarky také nechodí. Prima kluk, který má v sobě skrytý talent :)

Magda - tužku držela v ruce naposledy na základce a nikdy by jí nenapadlo, že to dokáže! Objevila nový svět kolem sebe i nového koníčka...Na druhý pokus neuvěřitelné!

Honza - do kurzu dokázal nakreslit jen domeček jedním tahem... a možná i prasátko :)  Z první třídy na akademii :) Také úspěch, nemyslíte?

Chcete to zkusit i Vy?  Naučit se správně kreslit?

Nebo udělat někomu radost nevšedním dárkem? Darujte mu poukázku na kurz! (poukázku zašleme e-mailem k vytištění, nebo si ji můžete vyzvednout přímo v Atelieru)

Kreslení pravou mozkovou hemisférou (KPMH)

Kurz je určen pro každého, kdo se o sobě chce něco dozvědět, "zvýšit si sebevědomí", nebo se prostě jen zkusit naučit kreslit.

Je vhodnou  přípravou na talentové zkoušky na umělecké školy.
Zapojit tvořivost a intuici. Za dobu, přibližně 40 let, co udržím tužku v ruce, jsem se 30 let styděl něco nakreslit, protože to byla hrůza. S přibývajícím věkem tragédie. Po Vašem kurzu je to, ale jinak. Na ulici si všímám lidí. Jak mají tvarované oči, kde mají vrásky, stín. Jaký mají tvar vlasů. Jakou mají mezeru mezi očima... A děsně mě svrbí ruka. Připadám si jako když slepý otevře oči.   J.M.

Všichni kreslíme pravou hemisférou. To není vynález, ale skutečnost. V pravé polovině mozku jsou centra citů, emocí, intuice, kreativity a tvořivosti. Takže kreslením a dalšími bohulibými činnostmi, jako je tanec, hra na nástroj, zpěv, tanec, ji rozvíjíme.

Levou polovinou mozku například počítáme, mluvíme. Tam je uložená logika, systémy, symboly. Pro rozvoj obou jsou nejlepší činnosti, které spojují systémy s kreativitou, například malba, kde spojíte míchání barev (systém) s tvorbou (kreativita).

Pravá část mozku, na rozdíl od levé, nezná logiku, systém, čas, strach ani neschopnost.
Možná vás překvapí, že to, co potřebujete ke kreslení, není naučit se kreslit, ale hlavně naučit se vidět! Chcete-li realisticky nakreslit to, co vidíte, potřebujete se naučit vnímat linie, prostor, vztahy (proporce), světla a stíny, celek.
Autorkou metody je Betty Edwardsová, profesorka na oddělení umění Kalifornské státní univerzity. Aplikovala nejnovější objevy z oblasti výzkumu mozku na metodiku výuky kreslení a zjistila, že tak umožňuje lidem znovuobjevit své tvůrčí potenciály. Svoji metodu kreslení rozvíjí od r. 1979. Pracuje podle ní i lektorka Petra Cibulková.

MgA. Petra Cibulková výtvarnice a portrétistka. Hledá způsoby, jak naučit děti a dospělé kreslit, navíc poutavou formou.

Jejím cílem je propojení malby a tvorby s rozvojem osobnosti. Kreslení a malba mohou být nejen profesí, ale především způsobem sebevyjádření a nakročením k poznání sebe sama.

V těchto kurzech propojuje 20-ti letou praxi výtvarnice a znalostí z oblasti psychologie.

V kurzu se zaměřuje na kreslení podle skutečnosti, tak jak se učí studenti na výtvarných školách

Co vás čeká?

Intenzivní třídenní kurz, kde se naučíte kreslit pod vedením profesionála pěkně popořádku od začátku.

Kurz začíná v pátek v 17.00 hodin a potrvá cca do 21.00 hod. V sobotu a v neděli je začátek kurzu v 9.30 hodin a končí po 17.00. Prosím nechte si čas, aby vám v 17.00 nejel autobus a podobně... Někomu je potřeba čas přidat. Nikam nespěcháme! V našem atelieru si zakládáme na individuálním přístupu! Kreslící maratony s třiceti účastníky u nás nehledejte. Dbáme na to, aby v každém kurzu bylo kolem šeti osob, aby se jim mohla lektorka vždy plně věnovat!

Kolik zaplatíte?

Cena třídenního kurzu je 2 600 Kč. (max. 6-8 osob v kurzu)

Cena zahrnuje: lektorné, všechny kreslící pomůcky, čtvrtky a další potřebný materiál pro uvedenou kresbu, pronájem prostor, režijní náklady.

S sebou: si nic brát nemusíte. Nezapomeňte na sváču, nebo oběd a hlavně dobrou náladu!:) Pitný režim zajištěn! Káva, čaj i kohoutková jsou zdarma.
U celodenních kurzů je možnost zakoupení oběda přímo na místě z naší oblíbené a vyzkoušené pizzerie s dovážkou až na stůl. (počítejte navíc cca 150 Kč hlavní jídlo, opravdu velké porce, menším jedlíkům stačí i na večeři, možno přihřát v mikrovlnce)

Rezervace a úhrada kurzu: Vaše místo na kurzu si rezervujte telefonicky, nebo e-mailem přímo u lektorky: Petra Cibulková:  777 222 123, e-mail: portrety@atelier-pierrette.cz
Termín nejbližšího kurzu naleznete  ZDE

_______________________________________________________________________________________________________________________

Na kurz kreslení můžete navázat večerními kurzy malby pastelem, olejem, akrylovými barvami, koláží, asamblážemi a dalšími výtvarnými technikami.

Večerní škola kresby a malby

jsou volně navazující pokračovací kurzy s individuálním přístupem.

V těchto kurzech máte možnost nadále rozvíjet to, co jste se naučili v kurzu PMH a pokračovat v osvojování dalších technik. Od tužky volně přejdete k barvám pomocí pastelu, pastelek i akrylových barev...

Vyzkoušet si můžete techniky starých mistrů i moderního umění.

Více naleznete  ZDE

 
 


Archiv

Kalendář
<< listopad >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


Statistiky

Online: 1
Celkem: 43065
Měsíc: 2083
Den: 91