Jdi na obsah Jdi na menu
 


Práce s papírem

Japonská květinová koule KUSUDAMA

Kusudama pochází z Japonska, kde se poprvé objevuje již v 11 století. Původně se tyto koule vyráběly ze sušených léčivých bylin. Vždy měly kulovitý tvar připomínající zeměkouli. S rozšířením skládanek origami se začíná kusudama vyrábět z papíru a dnes již patří mezi tradiční skládanky.

Kusudama má přinášet majiteli štěstí, pomoci zahánět zlé duchy a upravovat okolní energii v místnosti. Určitě je i krásnou dekorací do bytu. Může být zavěšena na okně nebo i z lustru uprostřed místnosti. Dodnes je kusudama považována za důležitý element výzdoby všech významných událostí v životě. Bývá i součástí výzdoby v japoských nemocnicích.

Kusudamy, mohou být různých rozměrů. Záleží za jakým účelem mají být použity a jakou výchozí velikost papíru si zvolíme. Nejlépe se skládají z originálního japonského papíru na origami, který se vyrábí s příměsí moruše nebo bambusu. Lze je skládat i z jiných papírů, ale práce s nimi není tak příjemná jako s originálním papírem, který vytváří velmi čisté a přesné sklady.

Na jednotlivou kusudamu je třeba různého počtu papírů a také různý počet skladů papíru.Průměrně je na jednu květinovou kouli potřeba provést cca kolem 500 skladů a složení trvá kolem 4 hodin.

Přijďte si vyrobit svou KUSUDAMU.

Termíny budou vypsány dle zájmu. Cena kurzu je 380 Kč (doba trvání cca 4 hodiny).

Cena zahrnuje: lektorné, zapůjčení všech pomůcek a potřebný materiál pro uvedenou skládanku, pronájem prostor, režijní náklady.

Skládání čajových sáčků TEA BAG FOLDING

Nápad využití čajových sáčků pro krásné skládané hvězdy, někomu mohou připomínat i mandaly, pochází z Holandska. Vznikl vlastně z nouze, kdy jedna mladá slečna neměla zrovna po ruce žádný pěkný dekorativní papír a chtěla udělat přání pro svou sestru k narozeninám. Využila sáčky od čaje a pomocí prastarého japonského skládání papíru origami vznikla první hvězdička...

Naučit se to můžete i vy a vyrobit si krásné hvězdy, které využijete na přáníčka, dekorativní ozdoby, nebo obrázky na zeď.

Dnes se dají koupit i tištěné archy přímo pro tuto techniku, ale proč kupovat něco, co máme kolem sebe a vlastně to vyhazujeme?

Proto sbírejte barevné papírové sáčky od čajů. Ty lesklé a nebo pokovené nejsou vhodné, špatně se skládají. Počítejte, že na jednu hvězdičku jich potřebujete většinou osm stejných, nebo případně dva druhy po čtyřech. Proto si připravte dostatečnou zásobu, abyste se mohli naučit několik variant skládání.

Chcete umět recyklovat čajové sáčky třeba na hvězdy?

Cena kurzu je 250 Kč (doba trvání cca 3 hodiny)..

Cena zahrnuje: lektorné, zapůjčení všech pomůcek (lepidla, barevné kartony a jiné...), pronájem prostor, režijní náklady a malé občerstvení. (káva, čaj...)

S sebou si přineste potřebné množství čajových sáčků, (8ks na jednu hvězdu). Pokud budete mít jen jeden druh, lze je na místě směnit za jiné a pokud nebude mít sáčky vlastní, lze je získat i na místě.
Nezapomeňte na případnou večeři a hlavně dobrou náladu!

Rezervace a úhrada kurzů: Vaše místo na kurzu si rezervujte telefonicky, nebo e-mailem u lektorky: Kamila Herdinová:  602 227 955, e-mail: info@studiobold.cz. Budete zpětně kontaktováni a vyzváni k úhradě zálohy, po jejíž úhradě je Vaše rezervace automaticky platná. (100 Kč). V případě, že se objednaného kurzu nebudete moci zúčastnit, tuto skutečnost oznamte nejpozději 48 hodin předem. V případě neomluvené neúčasti, záloha propadá bez náhrady.

Podmínkou konání všech kurzů je účast minimálně čtyř zájemců! V opačném případě bude kurz nejpozději 24 hodin předem zrušen o čemž budete informováni. Uhrazená záloha bude vrácena, nebo započtena do ceny náhradního kurzu.

     
 
 


Archiv

Kalendář
<< listopad >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


Statistiky

Online: 1
Celkem: 43065
Měsíc: 2083
Den: 91