Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lektoři Tvořílny

MgA. Petra Cibulkovápetra.png

Výtvarnice, portrétistka, lektorka KPMH a kreativního kreslení...

Na gymnáziu se rozhodovala, zda se věnovat kresbě nebo divadlu. Nakonec se rozhodla vystudovat  DAMU, obor herectví. Několik let strávila v Polsku, v alternativním divadle, a po sametové revoluci se znovu vrátila ke kresbě a malbě.

V její tvorbě převažuje portrét a figurální kresba,  také se věnuje návrhům a realizaci divadelních kostýmů. Našla zalíbení především v rychlé volné kresbě, kde několika tahy lze vystihnout podobu člověka. Pro několik agentur pracuje také  jako karikaturistka. Již delší dobu spolupracuje na projektu Continental Gallery, který připravuje v elektronické podobě školu kreslení pro děti na celém světě.

Během posledních 20 let se vyprofilovala jako portrétistka a také začala předávat své zkušenosti a učit kreslení. V kurzech  kreslení a malby pravou mozkovou hemisférou a v kreativním kurzu Harmonizace kresbou a malbou uplatňuje svoji praxi výtvarnice a zkušenosti nabyté v kurzech zaměřených na osobní růst.

„Dlouho jsem se trápila s problémem, jak naučit své žáky, to co umím, až se mi dostala do ruky metoda kreslení pravou hemisférou podle prof. Betty Edwardsové. Považuji ji za úžasný urychlovač vidění, chápání souvislostí a schopnosti kreslit.“

Mojí cestou je propojení malby a tvorby s rozvojem osobnosti. Kreslení a malba jsou způsobem sebevyjádření a nakročením k poznání sebe sama. Jsem přesvědčená, že naše pocity a emoce jsou klíčem k nám samým a že svět je možné poznat právě vnímáním pocitovým. Poznáním sebe sama mohu pochopit a rozluštit a vyřešit problémy druhých lidí. Moje vlastní životní dráha mne přivedla na cestu terapie, kde mohu využít svoji senzitivitu, zkušenosti výtvarnice, umělkyně a schopnost porozumět druhým.

„Vše, co si dokážete představit je skutečné „ (Pablo Picasso)

více

 

 
 


Archiv

Kalendář
<< březen >>
<< 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Statistiky

Online: 1
Celkem: 78049
Měsíc: 2194
Den: 82